📧 kontakt@efekt-prawko.pl 📍 Burzyńskiego 10 Gdańsk-Zaspa ☎+48 513-099-410

Czym jest dokument PKK?

05-11-2021 Efekt

Skrót PKK oznacza Profil Kandydata na Kierowcę, jest dokumentem, nadawanym indywidualnie każdej osobie posiadającym swój unikatowy numer ,który osoba przystępująca do kursu prawa jazdy każdej kategorii ma obowiązek wyrobić w wydziale komunikacji urzędu miasta, w którym mieszka. Używa się go zarówno podczas rejestracji kursanta w ośrodku szkoleniowym jak i egzaminacyjnym.

WYROBIENIE PKK JEST BEZPŁATNE!!

Kto może uzyskać numer PKK?

Przystąpić do kursu prawa jazdy może każda osoba , która mieszka w Polsce najkrócej 185 dni oraz spełnia wymóg odpowiedniego wieku 17 lat i 9 miesięcy do uzyskania uprawnień lub posiada prawo jazdy i chce przystąpić do kolejnej kategorii.

Gdzie można wyrobić PKK?

W Gdańsku możemy udać się do dwóch placówek:

  1. Zespół obsługi mieszkańców nr. 4 , ul. Wilanowska 2 ( znajduje się w dzielnicy Ujeścisko)*
  2. Zespół obsługi mieszkańców nr. 2 , ul. Partyzantów 74 ( znajduje się w dzielnicy Wrzeszcz)

Jeżeli mieszkamy poza Gdańskiem organem zajmującym się tym tematem jest urząd starostwa powiatowego lub urząd miasta.

Co jest potrzebne do uzyskania PKK?
  • Potrzebny jest wniosek o wydanie prawa jazdy – link ( https://www.gov.pl/attachment/d87c1645-beac-45c2-9ad0-975459b9dc2f) – to możemy zrobić w zakładce do pobrania.
  • Wymagane jest posiadanie pozytywnego orzeczenia lekarskiego
  • Potrzebne jest aktualne zdjęcie, w rozmiarze 35x45mm. Można je dostarczyć w formie tradycyjnej lub elektronicznej . Dokładny opis LINK (https://www.gov.pl/web/gov/zdjecie-do-prawa-jazdy)
  • Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport , jeżeli jesteś obcokrajowcem weź ze sobą kartę pobytu albo paszport
  • Jeżeli nie masz jeszcze 18 lat w chwili składania wniosku potrzebna jest zgoda opiekuna prawnego
Ile trzeba czekać na numer PKK?

Najczęściej PKK jest wydawane od razu podczas wizyty w urzędzie , natomiast gdy osoba składająca wniosek jest zameldowana poza Gdańskiem urząd musi skontaktować się z odpowiednim urzędem naszego zameldowania, potwierdzić dane i procedura może się przedłużyć do około 2 dni.

25-04-2023

Jak zdać egzamin i zdobyć prawo jazdy kat.B?

Aby zdać egzamin na prawo jazdy, należy przejść przez kilka etapów. Poniżej przedstawiam krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby z powodzeniem zdać egzamin na prawo jazdy: 1. Wybierz kategorię prawa jazdy: W zależności od tego, jakiego pojazdu chcesz prowadzić, wybierz odpowiednią kategorię prawa jazdy (np. A - motocykle, B - samochody osobowe, C - samochody ciężarowe itp.).

22-04-2023

Jaką szkołę jazdy wybrać w Gdańsku?

Wybór szkoły jazdy jest ważnym krokiem w nauce prowadzenia samochodu. Oto kilka kroków, które pomogą Ci wybrać odpowiednią szkołę jazdy:

13-03-2023

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy w Gdańsku?

W tym wpisie przedstawie Ci wszystkie informacje dotyczące kosztów na jakie musisz się przygotować wybierając się na kurs prawa jazdy oraz jakie kryteria musisz spełniać. Uzyskasz tu kompletną instrukcję i odpowiedzi na pytania.